Apel

 

 

Karinka urodziła się 18 października 2019 roku. Jest rezolutną, pełną energii dziewczynką, której wszędzie pełno. Podczas bilansu dwulatka, lekarz stwierdził u niej koślawość kolan. Zalecił fizjoterapię, dzięki której udało się zniwelować koślawość. Karinka przestała się potykać i przewracać, jednak jej nóżki nadal pozostały nieco słabsze. W końcu diagnoza została postawiona.

SMA – rdzeniowy zanik mięśni to choroba, z którą zmaga się Karinka. Dziewczynka jest pod opieką logopedy i fizjoterapeutów, którzy robią wszystko, aby jej pomóc. Ćwiczy metodą Bobath i Vojty, a raz w tygodniu ma zajęcia z hydrokinezyterapii.

Karinka, mimo swojego wieku, nie potrafi biegać ani skakać, ma problemy z wchodzeniem po schodach i wstawaniem z podłogi, a dłuższe spacery sprawiają jej ogromną trudność. Jesteśmy świadomi tego, iż Karinka będzie wymagała rehabilitacji już do końca życia… Jako rodzice bardzo prosimy, i jednocześnie ogromnie, z całego serca, dziękujemy za każde wsparcie okazane nam i naszej córeczce. Wszelkie środki zgromadzone dzięki Wam, będą przeznaczone na dalszą rehabilitację naszego dziecka. Wasz gest ma realny wpływ na przyszłość Karinki!

Pełni nadziei w sercu,
Rodzice

 

Karinkę można wspomóc również na FB.

Na tej stronie będziecie państwo mogli śledzić życie tej wspaniałej i uroczej dziewczynki. Jednocześnie wspierając ją w tej nierównej walce z chorobą. W linku poniżej:

https://www.facebook.com/groups/410517231300035/ 

Z góry dziękujemy za wsparcie dla KARINKI i jej rodziców

Dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola nr 2